EBEFissä videoitujen luokkien (1-3-v. Open sale ja maitovarsat) videot on nyt julkaistu tapahtuman youtube-kanavalla ebeffoals2012:
http://www.youtube.com/user/ebeffoals2012


Näyttelykatalogi ladattavissa tästä

Kuvat: ©Tanja Ukkonen (kuvat aukeavat isompina niitä klikkaamalla)
Lauantain kuvia: http://petweb.kuvat.fi/kuvat/2012/20120915_ebef/
Sunnuntain kuvia: http://petweb.kuvat.fi/kuvat/2012/20120916_ebef/

BEST IN SHOW VARSAT (PISTEKESKIARVOT)
(Tuomarit Jan Crome-Sperling/Hann Verband, Evelyn Schlottmann/Old Verband, Marc Hahne/ZfDP)

I SIJA JAETTU
I – o. Sir Amour (Oldenburg, Sir Donnerhall-Fritzy, Florestan) 8,83
k Niina Okkonen om YMPT OY, Tuominen

I – o. Cherrygarden’s San Belizio (Hannover, San Amour-Brooklyn, Belissimo M) 8,83
k & om Sanna Aalto


III SIJA JAETTU
III – o. Cherrygarden’s So In Love (FWB, Sancisco-Wildblume, Welser) 8,72
k Sanna Aalto om Nina Bergman

III – London Jack (Hannover London Baron -Parfira, Sandro Hit) 8,72
k. Marika Nevala om Satu Juurinen


V – Södergårds Emson (FWB Johnson-Michelle III, Midt-West Ibi Light) 8,67
k & om Söderlund Suvi


Takaisin

1. luokka, estevarsat
tuomarit Jan Crome-Sperling/Hann Verband, Evelyn Schlottmann/Old Verband, Marc Hahne/ZfDP, Maren Schlender/Hann Verband

I o. Tia’s Cascade 8,29
Holst Cagliostro-Ziance, Casall, k & om Tia Lindström


II o. Come On Friend 7,92
FWB Cagliostro-Roxette II, Calvados, k & om Veera Lempinen


III o. Mighty Ruler 7,71
FWB Mighty Magic-Wildrose III, Walt Disney I, k & om Karoliina Tervas


IV o. Chaos 7,67
FWB Carismo II-Vivienne, Now or Never M, k Jenni Nieminen, om Nora Ahola


V o. Diandro Carrus 7,50
KWPN Diarado-Bekila, Stedinger, k & om Carrus Dressage Niiranen Helena ja Jukka


VI t. MT Celeste 7,33
Carismo II-Esradina, Escudo I, k & om Nieminen & Rekola-Nieminen


Takaisin

2. luokka, kouluvarsat I
tuomarit Jan Crome-Sperling/Hann Verband, Evelyn Schlottmann/Old Verband, Marc Hahne/ZfDP, Ulf Möller/Hof Kasselmann

I (jaettu) o. Cherrygarden’s So in Love 8,67
FWB Sancisco-Wildblume, Welser, k Sanna Aalto om Nina Bergman


I (jaettu) o. London Jack 8,67
Hannover London Baron -Parfira, Sandro Hit, k. Marika Nevala om Satu Juurinen


III o. Ludvig von Lukkarinen 8,33
ZfDP London Baron-Belinda S Extra, Rio vd Zuuthoeve, k & om Jaana Lukkarinen


IV t. Butterfly Tirlittan 7,96
FWB Dancier-Ricarda, Ravallo, k & om Keski-Pohjanmaan Maaseutuopisto, Perhon yksikkö


V (jaettu) t. Kiahan Layla 7,67
Hannover, London Baron-Zilvannah, Flemmingh, k Hannele Tommila, om Heli & Simo Vaarala


V (jaettu) o. Roman Hummingbird 7,67
Oldenburg, L’Espoir-Romanza, Rouletto, k & om Jaana Arola


Takaisin

3. luokka, kouluvarsat II
tuomarit Jan Crome-Sperling/Hann Verband, Evelyn Schlottmann/Old Verband, Marc Hahne/ZfDP, Ulf Möller/Hof Kasselmann

I o. Sir Amour 8,92
Oldenburg, Sir Donnerhall-Fritzy, Florestan, k Niina Okkonen om YMPT OY, Tuominen


II o. Deus 8,33
Oldenburg, Dancier-Sadora, Negro, k & om Tuuli Heltimoinen


III o. Barlioche P 7,96
Oldenburg, Uphill-Night Flyer T, Rubinstein I, k & om Anne Niemi


IV (jaettu) o. Manuel Carrus 7,88
Hannover, Münchhausen, Worena, Wolkentanz I, k & om Carrus Dressage


IV (jaettu) o. RH’s Totally Joker 7,88
Hannover Totilas-Asherah Ishtar, Dream of Glory, k & om Malmström Tarja


VI (jaettu) o. Welt Diamond 7,38
FWB Dr Doolittle, Wanezza, Waltzman, k & om Koivisto Suvi


VI (jaettu) o. Don Sander Johnson 7,38
FWB Johnson-Raya II, Royal Blend, k & om Lakka Maija


Takaisin

4. luokka, kouluvarsat III
tuomarit Jan Crome-Sperling/Hann Verband, Evelyn Schlottmann/Old Verband, Marc Hahne/ZfDP, Ulf Möller/Hof Kasselmann

I o. Södergårds Emson 8,75
FWB Johnson-Michelle III, Midt-West Ibi Light, k & om Söderlund Suvi


II o. FS Fascination 8,71
Hannover Foundation-Saphira II, Sir Savoy, k & om Ahtola Nora


III o. Felix Carrus 8,13
Hannover Farewell III-Dina IV, De Niro, k & om Carrus Dressage


IV o. Kiahan Sunfire 7,96
Hannover San Amour-Futures Dream, Future, k & om Hannele Tommila


V o. Freiherr 7,79
Hannover Floriscount-Dimanche d’Éte, Don Frederico, k & om Sari Becker


VI t. Legend Maria 7,63
Hannover London Baron-Dolce Vita, Don Primero, k Koivulan Hevostila om Satu Juurinen


Takaisin

5. luokka, kouluvarsat IV
tuomarit Jan Crome-Sperling/Hann Verband, Evelyn Schlottmann/Old Verband, Marc Hahne/ZfDP, Ulf Möller/Hof Kasselmann

I o. Cherrygarden’s San Belizio 8,83
Hannover San Amour-Brooklyn, Belissimo M, k & om Sanna Aalto


II o. Fürst Pablo Carrus 8,58
Hannover Fürst Romancier- Weltliesel-Weltmeyer, k ja om Carrus Dressage


III (jaettu) o. Simon Carrus 8,33
Oldenburg Sir Donnerhall- Wadivola, Riverman, k ja om Carrus Dressage


III (jaettu) t. Miss Johnson 8,33
Oldenburg Johnson-Ronja IX, Rohdiamant, k & om Master Dressage/Tuominen


V t. Cherrygarden’s Honey 8,13
Hannover Hotline-Aphrodite II, Rosentanz, k & om Sanna Aalto


VI o. Felippe Carrus 7,54
Hannover Florencio I – Urone, Krack C, k ja om Carrus Dressage


Takaisin

Nuorten Hannover-tammojen näyttelyluokka:
IA - Bijou Carrus (Fidertanz-Dina IV, De Niro)
k & om Carrus Dressage, Niiranen Helena & Jukka


IA - Gracious Fairy Carrus (Fiorano-Grace Carrus, Don Vino)
k & om Carrus Dressage, Niiranen Helena & Jukka


Paras kantakirjattu Hannover-tamma (varsaton):
Covergirl (Contendro-Manu, Matcho AA)
k Heinrich Minners om Ida Hyötyläinen


Takaisin

Hyväksytty ori ZfDP (toistaiseksi tammakohtaisilla luvilla):
Foxattac (Foxiland xx -Attacca HUN xx, Dengeleng xx)
k & om Cajus Aminoff

Takaisin

EBEF 2012 Ryhmäratsastusluokka 3-v.
Tuomareina Evelyn Schlottmann, Oldenburg Verband & Marc Hahne, ZfDP

I o. Seaside Maestro 7,92
FWB Sir Donnerhall- Seaside Mireille, Michellino
k & om Ann-Christine Brunström rats Tiina Polso


II o. San Floresco S 7,67
FWB Sancisco-Floriana-Florianus II
k & om Mia Salonen rats Maria Pyykönen


III r. Lapinjärvi Kaiser`s Ahnung 7,50
FWB Kaiserkult Arielle-W Adriano
k. Lapinjärven ratsujalostus om Kati Vähätalo rats Else Väyrynen


IV r. Le Petit Prince Carrus 7,00
FWB Don Primero Weltia Weltcup
k & om Carrus Dressage rats Riikka Harjula


Seuraavat:
Kiahan Josefia FWB (JetSet D-Olita, Graham)
k. & om. Hannele Tommila rats Ira Ristimäki - 6,92
Pinewood Sunshine FWB (El Con Lanzador-P. Salah Udeen, Zinntaler xx)
k. & om. Pinewood Stables rats Iitu Hurskainen - 6,67
Dolce Fiore FWB (Fiance Noir-Ranula, Rohdiamant)
k. & om. Sari Kolehmainen, rats Riikka Harjula - 6,42

Takaisin

EBEF 2012 Ryhmäratsastusluokka 4-v.
Tuomareina Evelyn Schlottmann, Oldenburg Verband & Marc Hahne, ZfDP

I r. Pin Rock's Hot Shot 8,00
FWB Hotline Rarella B Kennedy
k Tiina Ristimäki om Heidi Paal rats Ira Ristimäki


II r. Sarotti 7,83
Oldenburg Samarant Enchuchuna Don Gregory
k Andreas Wempe om & rats Teemu Ahtee


III r. Florenzel 7,42
Florenciano Ronja IX Rohdiamant
Westf k Peter & Sabine Thomas om Janita Kaski rats Varenti Salla


Seuraavat:
Cheyenne II Old (San Amour-Chantal (Elit), Classiker)
k. Jannes Boekhoff om. Inkeri Kostiainen rats Emmi Moilanen - 7,33
Juso's Grapefruit FWB (Rosenstolz-Elhota (Trak) Chrom)
k. Miia Piilola om. Eeva Markkanen rats Iitu Hurskainen - 7,33

Takaisin

EBEF 2012 HANNOVER CHAMPIONAATTI 3-v.
Tuomareina Maren Schlender & Jan Crome-Sperling (kollegiaalinen arvostelu)

I o. Scatman 8,33
Sarkozy Fliederbeere Fürst Heinrich
k. Henning Grotefendt om Satu & Tuomas Juurinen rats Maria Pyykönen


II o. Santanz 6,83
Sandro Hit Wolga Wolkentanz
k Eduard Boden om Satu & Tuomas Juurinen rats Maria Pyykönen


III t. Legend Fairytale 6,67
Fidertanz Dolce Vita Don Primero
k & om Koivulan hevostila rats Tiina Polso


Takaisin

EBEF 2012 HANNOVER CHAMPIONAATTI 4-v.
Tuomareina Maren Schlender & Jan Crome-Sperling (kollegiaalinen arvostelu)

I t. Sandora 7,75
St. Moritz Wera Weltmeyer
k Hans-Heinrich Dodenhoff om & rats Kira Kanerva


II r. Danier 7,67
Dancier Weltina Weltmeyer
k Georg Strübig om Kuljetusliike Jouni Laine rats Merita Kelo


III t. Seaside Sabrina 7,58
Sandro Hit Bellevue Brentano II
k Isabell & Harm Cluever om Ann-Christine Brunström rats Tiina Polso


IV r. Permarc 7,25
Periqueux Dorina Don Juan
k Bernhard Hahlbohm om Satu Juurinen rats Maria Pyykönen


Seuraavat:
Karelia Carrus (Lord Sinclair I –Kinetic, Donnerschwee)
k. Carrus Dressage om. AN Joyride Tmi rats Anne Nuutinen- 7,16
Stella Maris (Scolari -Wie Akazie, Weltissimo)
k. Dietrich Wilhelm Tiedemann om. Aki Pekkarinen rats Eerika Pekkarinen - 7,08
Dance Con Bube Carrus (Contendros Bube Worena Wolkentanz)
k. Carrus Dressage Niiranen Helena & Jukka rats Tuomas Rautio - 6,92
Windence (Wind Dancer Apple Bee Argentan)
k. Sonja Borchardt om. Janita Kaski rats Varenti Salla - 6,08
Famiano (For Edition Ramona Lisa Ramiro's Boy)
k. Johann Muegge om. Irja Laaksonen rats Iitu Hurskainen – 6,00

Takaisin




Webdesign ©Pet-Web 2011